Støtte til energireduksjons-program
i ICA-butikkene
Av: Tekniske Nyheter, august 2011
Statssekretær Eli Blakstad har besøkt ICAs butikk på Notodden i forbindelse med ICA Norges prosjekt ”Grønn drift”. Prosjektet innebærer gjennomføring av energireduksjonsprogram i alle ICA Norges butikker.
– ICA Norges tiltak for å redusere energibruket i butikkjedens bygg er et godt eksempel på det å utnytte potensialene for energieffektivisering i eksisterende bygg. Det er gledelig at en så stor aktør innenfor dagligvarehandelen er ambisiøs med å redusere energibruken i sine butikker over hele landet, sier statssekretær Eli Blakstad i en pressemelding.
ICA har fått tildelt 24 millioner kroner i støtte fra Enova til dette prosjektet.
De totale investeringene knyttet til prosjektet er på 125 millioner kroner, hvorav Enovas støtte utgjør om lag 19 prosent. Prosjektet har et forventet energiresultat på 30 GWh innen utgangen av 2016.
Enova har tidligere støttet tiltak for energieffektivisering i ICAs butikker med 8,2 millioner kroner. Total investeringskostnad var på 100 millioner kroner, og tiltakene har gitt et energiresultat på 40 GWh.
| Søk i tekniskenyheter.no |
Loading
|